Kucharz Wino

O nas

Serdecznie Witamy na naszej stronie internetowej Restauracji „Duet”

„Od zawsze interesowała mnie kuchnia, ale losy początkowo potoczyły się tak, że nie mogłem realizować moich marzeń związanych z gastronomią. Przyszedł jednak sprzyjający czas, by zaryzykować i rozpocząć pracę we własnej restauracji – pierwszej prywatnej restauracji w Krotoszynie. Ten krok był jednym z najlepszych w moim życiu…”

Gdy Stefan Janoś wraz z żoną Urszulą, otwierali 19 lipca 1988 roku swoją restaurację, nie przypuszczali zapewne, że z niewielkiego lokalu, obliczonego początkowo na 24 osoby, powstanie obiekt, który obecnie może pomieścić około 200 gości. Posiada własne zaplecze gastronomiczne i cieszy się uznaniem licznego grona stałych bywalców. Swoją restaurację nazwali „Duet”, w uznaniu wspólnego wysiłku i ukoronowania wspólnych marzeń.

Początki jak to z reguły bywa, były ciężkie, ale mimo wszystko te lata zostały na zawsze w pamięci Pana Stefana i Pani Urszuli, uwieńczone aureolą piękna, postępu i zdobywania doświadczenia. Oczy klientów, były zwrócone przede wszystkim na nich, zdobywali pozytywne opinie od bardzo licznego grona klientów. W późniejszym czasie zadbali o zaplecze garmażeryjne, rozpoczynając produkcję wyrobów garmażeryjnych na potrzeby restauracji i do sprzedaży zewnętrznej. „Duet” bowiem prowadzi własne sklepy firmowe w Krotoszynie - przy ulicy Koźmińskiej i Spichrzowej, a ponadto dostarcza swoje produkty do odbiorców na terenie miasta i okolic.

Jak widać restauracja stale rozwija się. W 1997 roku Państwo Janosiowie rozbudowali lokal dodając piętro z salą bankietową. Dzięki temu, przy stołach dwóch klimatyzowanych sal, może siedzieć nawet 130 osób, a na parkiecie bawić się około 100. Tym bardziej, że orkiestra nie zabiera miejsca, bo dla niej przeznaczono osobną lokalizację na balkonie.

Obecnie, od 2006 roku „Duet” prowadzi Łukasz Janoś – podobnie jak ojciec – kucharz z zamiłowania i wykształcenia. Rodzice jednak chętnie pomagają mu w pracy, dzieląc się doświadczeniami. Pan Łukasz jest równie spokojny o przyszłość jak jego rodzice – niedawno został ojcem i ma nadzieję, że syn pójdzie w jego ślady, przejmując w przyszłości rodzinny interes.

Aktualności

18.06.2012r.

Przebudowa strony internetowej
www.duet-krotoszyn.com.pl Już niebawem otwarcie nowego działu "Oferta dla firm". Serdecznie zapraszamy!